Kajaki Majówka 2017 Spływ kajakowy: Roztocze - Łada, Tanew, Bukowa

Spływem w długi weekend majowy zaczynamy na dobre sezon kajakowy! Jest to pierwsza tak duża i wyjątkowa impreza w sezonie, dlatego długo pozostaje w pamięci uczestników. W tym roku spłyniemy 2 lub 3 rzekami Roztocza Zachodniego. O ile spływ Tanwią będzie spokojny i sprzyjający integracji uczestników, to Łada i Bukowa wymagaja wiekszej uwagi przy manewrowaniu kajakiem między powalonymi drzewami i innymi przeszkodami. Na pewno nie będzie nudno!

Termin: 29.04 – 03.05 2017

Wolne miejsca: Tak

Wypełnij formularz i zapisz się na spływ.

Tych, którzy uczestniczyli już w spływie kajakowym, nie musimy przekonywać - z pewnością znów wyruszą na szlak. Osoby, które szukają pomysłu, aby w wyjątkowy sposób spędzić długi weekend majowy zapewniamy, że warto spróbować! Zapraszamy na wodne szlaki!!!

kajaki majówka

Oprócz samego płynięcia w kajaku, aby urozmaicić nasz wyjazd, sporo czasu poświęcamy na przeróżne gry, zabawy i zawody. Wieczory spędzamy wspólnie wokół ogniska spożywając  orzeźwiające napoje, kiełbaski i śpiewając wodniackie hity :).

Spływ kajakowy w długi weekend majowy zaczniemy na Ładzie. Jest to mała rzeka przepływająca przez Biłgoraj i wpadająca do Tanwi. Odcinek rzeki, który mamy do przepłynięcia jest już szerszy, nie powinno być przenosek, ale musimy uważać na konary drzew w nurcie. Brzegi są piaszczyste i porośnięte sosanowym lasem. Po kilku godzinach wiosłowania wpływamy do Tanwi. Drugi dzień spływu spędzimy na tej najabrdziej znanej rzece na Roztoczu. Spokojna, szeroka i bez przeszkód, doskonale nadaje sie na łaczenie kajaków i spływanie 'tratwą'. Na kolejne dni przenosimy się na południowy skraj Lasów Janowskich nad rzekę Bukową. Tutaj z pewnością sprawdzimy nasze miejętności manewrowania kajakiem. Bukowa jest wąska, ma różną głębokość i szczególnie po zimie znajduje się w niej sporo konarów i innych przeszkód. Odwdzięcza się za to czysta wodą, piaszczystym dnem.

Jak widać trasy spływu są bardzo urozmaicone, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością nie będzie to monotonny spływ.

Pierwszego dnia przed wypłynięciem przeprowadzimy dla wszystkich szkolenie dotyczące techniki wiosłowania i manewrowania kajakiem oraz odpowiedniego zachowania na rzece w różnych nietypowych sytuacjach.

Nie trzeba umieć pływać!!! Przez cały czas płynięcia czuwają nad Wami doświadczeni instruktorzy i ratownicy WOPR

Termin: 29.04 – 03.05 2017

Trasa: Łada-Tanew, Bukowa

Wolne miejsca: Tak

Cena: 289 zł zawiera:

 • 5 - dniowy spływ Ładą, Tanwią i Bukową -nowymi, wygodnymi kajakami wraz z pełnym osprzętem
 • Opiekę doświadczonych instruktorów/ratowników
 • Noclegi na biwakach
 • Transport uczestników między wybranymi etapami.
 • Transport bagażów wzdłuż trasy spływu
 • Impreza integracyjna, jeden gorący posiłek, a na zakończenie „Wieczór Kapitański”
 • Wrzątek na herbatę i gorące kubki
 • Ubezpieczenie NNW
 • (Nie)zapomnianą zabawę, gry i zabawy

Do was należy:

 • Dojazd na miejsce rozpoczęcia i powrót po zakończeniu spływu. Opcje transportu znajduja się pniżej programu spływu.
 • Zaopatrzenie się w smaczny prowiant :)

 Zapisy:

Aby zapisać się na spływ należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy. Zapisując drugą osobę lub grupę przyjaciół proszę również wypełnić formularz dla każdej osoby. Dane potrzebne są do ubezpieczenia.

Po otrzymaniu od Was zgłoszenia, wysyłamy wiadomość potwierdzającą przyjęcie formularza, informacją o wpisaniu na wstępna listę uczestników spływu i danymi do wpłaty zaliczki. Zaliczka wynosi 99 zł/osoba

UWAGA: warunkiem wpisania na ostateczną listę uczestników jest wpłacenie zaliczki na konto, do trzech dni od otrzymania maila z potwierdzeniem przyjęcia formularza zgłoszeniowego.

Zapisy kończą się 26 kwietnia 2017 lub po wyczerpaniu miejsc.

Program spływu kajakowego Wieprzem - Kajaki Majówka 2017.

Poniżej przedstawiam program spływu ‘Majówka 2017’ Plan jest elastyczny i może się zmienić w zależności od warunków atmosferycznych, kondycji uczestników i innych niespodziewanych sytuacji. O wszelkich zmianach uczestnicy zostaną poinformowani odpowiednio wcześniej.

Dzień I – 29 kwiecień, Sobota odcinek: Łada: Sól -Harasiuki

Zbiórka o godz. 11:30 nad rzeką Tanew w Ulanowie lub Dąrówce (dokładne miejsce podam niebawem). Załatwiamy ostatnie formalności i przejeżdżamy nad Ładę w okolicy miejscowości Sól. O godz 12.30 rozdajemy sprzęt, przeprowadzamy szkolnie dotyczące techniki wiosłowania i pływania kajakiem, zaczynamy płynąć. Pierwszy etap zajmie nam ok. 4-5 godzin. Nocleg na biwaku w okolicach Harasiuk. Wieczorem ognisko i część integracyjna. Kiełbaski stawia oragnizator :)

Dzień II – 30 kwiecień, niedziela Harasiuki - Ulanów/Dąbrówka

Na pierwsze pakowanie i składanie namiotów damy Wam trochę czasu, dlatego spływ zaczniemy o 10:30-11:00.  Cały drugi etap spędzimy na Tanwi. Po drodze będziemy mieli przerwy na posiłek i odpoczynek. Tak jak pisałem wcześniej Tanew jest spokojna i szeroka dlatego będzie mozliwośc wiekszej integracji uczestników podczas płynięcia tratwą. Na nocleg dopływamy do miejsca w którym zostawiliśmy samochody

Dzień III – 1 maj, poniedziałek: Bukowa

Tego dnia po zwnięciu naszego obozowiska przejeżdżamy samochodami nad Bukową. Po rozpokowaniu sprzętu schodzimy na wodę i zaczynamy krótki ale najbardziej uciążliwy fragment na Bukowej. Biwak niedaleko gospodarstwa agroturystycznego także dla chętnych istnieje zamówienie ciepłych regionalnych posiłków. Wieczorem do dyspozycji mamy zadaszaną wiatę, także będzie doskonała okazaja, żeby wspólnie pospiewać przy ognisku.

Dzień IV - 2 maj, wtorek: Bukowa: Momoty - Łążek G.

Trasa już bardziej spławna, ale dalej musimy uważać na drzewa i być czujni, bo w rzece pojawią się mielizny. Bardzo ładne miejsce na przerwe z plażą. Może znajdzie się ktoś chętny na pierwszą kapiel w sezonie?. Nocleg koło miejscowości Łążek Grancarski słynącej z wyrobów z gliny. Istnieje mozliwość wizyty w tradycyjnej gospodzie grancarza i spróbowania sił w lepieniu swojego naczynia. Niestety to już ostatnie wspólne ognisko dlatego jak zwykle jest bardziej uroczyste i dzieje się wiecej niż zwykle.

Dzień V - 3 maj, środa: Bukowa

Mimo zabawy do późnych godzin, trzeba będzie się wcześnie zebrać i wypłynąć na ostatni etap spływu. Pozostajemy na Bukowej, która troszke zmienia charakter i staje się bardziej bystra, a przeszkód jest coraz mniej. Po zakończeniu wracamy specjalnym transportem po nasze samochody.

Dodatkowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Kto może pojechać na spływ?

Spływ organizujemy dla każdego, kto ceni aktywny wypoczynek, lubi kontakt z przyrodą i chce spróbować swoich sił w kajaku. Nie ma ograniczeń wiekowych, pływają z nami studenci i osoby pracujące z całej Polski. Wszyscy świetnie bawią się w kajaku, a wieczorem popijają piwko przy ognisku.

Nie trzeba umiec pływać! Na spływ może jechać osoba, która nigdy nie siedziała w kajaku. Pierwszego dnia przed wypłynięciem przeprowadzamy szkolenie dotyczące techniki wiosłowania i poruszania sie kajakiem oraz bezpieczeństwa nad wodą. Pomożemy również dobrać załogi tak, aby w kajaku płynęło się łatwo, prosto i przyjemnie:) Podczas spływu nad bezpieczeństwem i porządkiem na rzece będą czuwać instruktorzy i ratownicy. Każdy uczestnik obowiązkowo ubiera kamizelkę asekuracyjną.

Dojazd na miejsce rozpoczęcia:

Przy zapisach na spływ kajakowy w majówkę prosimy o informację w jaki sposób dotrzecie na miejsce. (auto, PKP, inne)

Zbiórka przed spływem odbędzie sie 30 kwietnia o godz 11:30 na stanicy w Ulanowie lub Dąbrówce nad Tanwią. Dokładna informacja o zbiórce pojawi sie niebawem.

Noclegi i higiena:)

Większość noclegów spędzimy na niezagopodarowanych biwakach nad rzeką. W związku z tym dostęp do cywilizacji będzie mocno ograniczony. Niektóre noclegi będą niedaleko gospodarstw agrotrystycznych także jak ktoś nie wytrzyma bez łazienki albo prądu to może da się coś zrobić. Jeżeli nie posiadacie namiotu proszę o kontakt, będzie możliwość wypożyczenia. Trzeba wziąć pod uwagę, że będzie to początek maja i może być chłodno, dlatego proszę zabrać cieplejsze śpiwory.

Wyżywienie i sklepy.

Jako organizatorzy zapewniamy Wam codziennie rano i popołudniu wrzątek na herbatę, kawę i „gorące kubki”. Postaramy się również o dodatkowe naczynia dla osób które chcą ugotować makaron, ryż lub inne rarytasy. Na niektóre ogniska (patrz program spływu) zapewniamy kiełbaski i różne przysmaki. Możemy zamówić u gospodyni ciepłą zupę lub regionalny przysmak jeżeli grupa zgłosi taką chęć. Resztę wyżywienia uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Sklepy. Każdego dnia będziemy podawać informacje o tym, czy na trasie spływu są sklepy i jak dobrze są zaopatrzone. Jeżeli sklep będzie daleko od biwaku po zakupy podjedziemy naszym busem. Robiąc zakupy przed spływem trzeba wziąć po uwagę, że będzie to długi weekend i część sklepów 1 i 3 maja może być zamknięta. Dodatkowo niektórych towarów może zabraknąć na półkach.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości śmiało możesz zadzwonić lub napisać.

Kierownik spływu: Radosław Dziurda

Tel: 660-826-302, info@kajaki.lublin.pl